mesh vinil dijital baskı

Reklamcılık sektöründe en sık olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesi de mesh baskı yöntemidir. Genel hatlarıyla vinil baskı ve one way vision baskı tekniklerine benzese de farklı ve önemli bir kaç husustan dolayı bu baskı yöntemlerinden ayrılır.

Dökme ve lamine olarak iki farklı uygulaması mevcuttur. Üzerinde delikler bulunan brandaya baskı yapılması işlemiyle gerçekleştirilir. Dijital baskılarda çok iyi sonuçlar verdiği için sıklıkla kullanılmaktadır. Brandanın üzerinde delikler bulunması, rüzgara karşı daha güçlü ve sağlam durmasına olanak verir. Açık alanlarda, geniş ebatlarla reklam afişi yaptırmak istenildiğinde rüzgar faktörü göz önünde bulundurularak, asılacak olan afişin tabiri caizse bir yelken görevi görmesi ve tutturulduğu bina ya da yapıya zarar vermesini engellemek adına brandanın yüzeyi eşit aralıklar ve eşit büyüklüklerde deliklerle açılmıştır.

MESH BASKI KULLANIM ALANLARI :

Genellikle dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Binaların dış cephesini komple kapatacak şekilde yapılan uygulamalar mesh baskı ürünüdür. Rüzgarı geçirir olması sayesinde binaya zarar verme ihtimalini ortadan kaldırmıştır. Ayrıca inşaat yapılan binalarda koruyucu amaçlı olarak binanın tüm cepheleri bu malzeme ile kapatılmaktadır. Böylelikle çevreye istemeden de olsa verilebilecek fiziki bir zararın önüne geçilmektedir. Ayrıca geniş camları olan mekanlarda da camların üzerine bu uygulama sayesinde reklamlar yapıştırılmaktadır.