mega light baskı

Mega Light Baskı Nedir?

Megalight afişlerinin 120gr/m2 ağırlığında fibermark, özel afiş değiştiricili megalightlar için üretilen yırtılmaz kağıt olması gerekmektedir. Bu kağıt hava koşulları sebebi ile megalight içerisinde değişen ısı derecelerine uyumludur. Dolayısıyla malzeme ve boya kalitesi önemlidir. Tek parça olarak baskı yapılması zorunludur. Baskı tekniği olarak dijital baskı uygulanmalıdır.

Baskıda kullanılan kâğıtların kaliteleri veya kullanılan boya malzemesi de farklılık gösterir. Kimisi de daha sağlam ve daha kaliteli olurken fiyat biraz daha yüksek olmaktadır. Baskı da kullanılan kâğıt türlerinden birisi de fiber megalight kâğıtlarıdır ve Afiş Değiştiricili Megalight Baskı,BB PLUS larda kullanılır. Bu kâğıtlar oldukça yüksek bir üretim kalitesine sahiptir. Bu baskı kâğıtları normal kâğıdın yeteri kadar dayanıklı olmadığı durumlarda ve grafik uygulamalarında kullanılır. Fiber kâğıtların ebatları da oldukça yüksektir. Aynı zamanda ısıya dayanıklı olduğu için uzun ömürlüdür. Eskimeye yıpranmaya ıslanmaya vb. mekanik darbelere karşı sağlamlığı sebebiyle tercih sebebidir. Genellikle gıda ürün ambalajlarında kullanılır. Bunun dışında farklı kullanım alanları mevcuttur. Bunlar broşürler posterler bayraklar haritalar ve teknik dokümanlar eğitim amaçlı kullanılan tablo ve grafik gibi pek çok kullanım alanı mevcuttur.

Her türlü resim görsel veya grafiğin kalitede düşüşe sebep olmadan istenilen her yüzeye uygulanmasını sağlar. Dayanıklılık açısından bakıldığında ise herkesi tatmin edebilecek bir yapıya sahiptir. Yapılan baskılar uzun süre beklese bile ilk günkü görüntüsünü kaybetmez. Bu kağıt çok büyük baskılara da imkan tanıdığı için hedef kitle tarafından daha kolay fark edilir hale gelmiştir.