billboard baskı blueback

Yaygın olarak kullanılan ve en iyi billboardlar, reklamın en yüksek düzeyde görünümünü sağlar.

Bilboardlar 115gr/m2 ağırlığında mat kuşe, su bazlı ve blueback özelliğine sahip kağıda basılmaktadır.Baskılar, billboard posterleri için özel olarak üretilen kağıda açıkhava reklamcılığı için özel olarak üretilen matbaa boyaları kullanılarak, 4 parça halinde basılır.
Bilboard afişleri 115gr/m2 ağırlığında mat kuşe , su bazlı ve blueback kağıda basılır.
Malzeme ölçüsü 200cm x 350 cm tek parça olarak hazırlanır.

Reklamcılık sektörü, özellikle dış mekanlarda gerçekleştirilecek olan uygulamalar konusunda en çok sıkıntıya düşüren durum, doğa olaylarıdır. Dış mekana monte edilen reklam araçları yağmur, kar, rüzgar ve güneş ışınlarının etkisiyle yıpranmaktadır.

İşte billboard(blueback) baskı tam olarak bu noktada devreye girmektedir.

Reklamcılığın en büyük problemlerine çözüm üretmek amacı ile üretimi sırasında özel kimyasallardan faydalanılan blueback kağıtlar sayesinde yağmur, kar ya da güneşin zararlı etkilerinden kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Kağıt hamuru klorinsiz ağartılmıştır ve tamamı kimyasal selülozdan üretilmektedir. Bu sayede hava koşullarına dayanıklılığı en üst seviyeye çekilmiştir. Her iki tarafı da kuşe sıva ile kaplandığı için kalite açısından da oldukça tatmin edicidir. Blueback baskı ismini veren kısmı ise kağıdın arka tarafında bulunan mavi kaplamadır. Bu mavi kaplama kağıttaki yazıların daha net bir görünüm elde etmesi kullanılmaktadır. Günümüzde kuru ve su bazlı olarak iki farklı uygulaması mevcuttur. Eskiden kuru blueback kağıtlar daha çok talep edilirken artık bu talep su bazlı olanlara kaymış durumdadır. Islak bir şekilde tabelaya yerleştirilen blueback kağıtlar kuruduktan sonra hacim olarak küçülmektedir yani kendisini toplamakta ve çekmektedir. Bu sayede billboard üzerinde ki boşluklar, hava kabarcıkları ya da tam anlamıyla yapıştırılamamış noktalardaki kusurlarda kendiliğinden düzelmektedir. Kendine has yapısı sayesinde her boya ya da mürekkep türü ile üzerinde baskı yapmak maalesef mümkün değildir. Daha çok parlaklık açısından yüksek değerlere sahip olan mürekkeplerin tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Böylelikle son derece kaliteli ve sağlam bir malzeme olan blueback kağıtların üzerine gene kaliteli malzemeler ile baskı işlemi gerçekleştirildiği için alınan sonuçta çok ama çok kaliteli olacaktır.

Billboard Baskının Avantajları Nelerdir ?

Bu sorunun en temel ve kısa cevabı, dayanıklılıktır. Zaten blueback kağıtların üretim amacı dayanıklılığı sağlamak olduğu için en önemli avantajı da bu olacaktır. Kimyasal etmenlerden faydalanılarak hazırlanılan blueback baskı doğa şartlarına karşı en çok dirence sahip baskı türüdür. Özel yapısı sayesinde yağmur suyunun afişler üzerinde hiç bir etkisi olmamaktadır. Sürekli olarak dış mekanda duracağı için ister istemez güneş ışınlarına fazlasıyla maruz kalan bu alanlar güneşin zararlı etkileri sonucu kolaylıkla rengini ve canlılığını kaybedebilmektedir. Bu bahsettiğimiz durum blueback dışındaki materyaller için geçerli olup, blueback kağıtla üzerinde aynı varsayımı yapmak hata olacaktır. Kalite açısından istenilen tüm şartları yerine getiriyor olması ise unutulmaması gereken bir avantajdır.

Billboard tabelalar günümüzde reklam sektöründe en sık tercih edilen tabela türlerinden biridir. Sokaklarda ve diğer açık alanlarda afişlerin asıldığı ve bir çok kişiye ulaştığı merkez nokta olarak düşünülebilir. Bilboardlar için çok çeşitli yöntemler uygulanır. Bunların en sık kullanılanı hareketli olanlardır. Bir kağıt ya da bez afiş üzerine dijital olarak basılan resim ya da reklam hareketli makaralar sayesinde sırayla gösterilebilir. Bunların dışında vizyon ekranda video şeklinde yayınlanan reklamlarda mevcuttur.

Ancak bir çok firma en ekonomik olanı tercih etmektedir. Bunun için belirli özellikte ki kalın kağıtlara dijital baskılar yapılarak sokaklarda ki bilboardlara asılır. Sürekli dış ortamda olmasından dolayı hava şartlarına da maruz kalır. Ancak yapılan afişin gerek kağıt kalitesi gerek ise kullanılan boyalar suya dayanıklı özelliktedir. Firmamız olarak siparişlerinizde en iyi sonucu verecek ve tüm kitlelere hitap edecek reklamı sizler için tasarlıyoruz. www.dijitalbaskiburda.com adresi sizlere hizmet için kurulmuş ister firmamızda isterseniz internetten modelleri inceleyerek bu bilgiler ölçüsünde ya da kendi düşüncenizi reklamınıza yansıtabilirsiniz.

İyi bir reklam için mutlaka müşteri temsilcilerimiz ile görüşün.

Reklamlar artık insan hayatının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Etrafımızda gözümüzle gördüğümüz her alanda farklı reklam ürünlerine rastlamak mümkündür. Teknolojinin hızla genişlemesi ile birlikte ve de görsel iletişimin hayatımıza etkisi arttıkça reklamcılık sektörü de o hızla büyümeye başlamıştır. Günümüzde ürün çeşitliliği arttıkça reklama duyulan ihtiyaçta artmaktadır. Gittikçe büyüyen rekabet ortamı markaların daha çok insana hitap edebilme düşüncesi zaten reklamın ana kaynağıdır.

Reklam sektörünün çok farklı kolları mevcuttur. Bunlardan birisi ve de en önemlisi görsel reklamlardır. Bunlar etrafımızda gördüğümüz bütün afişler bilbordlar reklam panoları vb. aracılığı ile kullanılan veya televizyon sektöründe boy gösteren reklam filmleridir. İkincisi ise yazılı reklam araçlarıdır. Bunlar gazete dergi afiş broşür vb. tanıtıcı bilgiler veren reklam araçlarıdır. Üçüncüsü ise sesli reklamlar yani radyoda geçen reklamlardır. Bunlardan en etkili olanı elbette ki reklam filmleridir. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye bir deyim olsa bile reklamın elbette iyisi ve kötüsü ayırt edilebilir. Bir reklamın kalitesi bütün bir topluma hitap edebilen mesajlar içermesiyle alakalıdır aslında.

Reklam sektöründe çeşitli yöntemler kullanılır. Bunlardan birisi ve belki de en önemlisi baskılama tekniğidir. Baskılama tekniği aslında reklamla alakalı her alanda kullanılır. Mesela yolda yürürken karşımıza çıkan bir afiş mağaza vitrinler vs. bunların hepsi reklamcılığın bir kolu olan baskılamanın bir versiyonu olarak ortaya çıkar. Öncelikle reklamı yapılacak ürün her ne olursa olsun ürünle ilgili dijital görseller bilgisayar ortamında çeşitli işlemlerden geçirilerek baskıya hazır hal getirili ve bu görseller daha sonra baskı makineleri yoluyla gerekli malzemelere basılır. Baskı yapılacak malzemeler çeşitlilik gösterebilir. Bunlardan biriside blueback baskı kâğıtlarıdır.

Blueback baskı kâğıtları reklamcılığın en büyük sorunlarından olan dış mekânlarda karşılaşılacak olan doğa olaylarına karşı bir çözüm niteliğindedir. Sonuçta reklamların en yoğun olduğu bölgeler dışarıdadır. Yağmur ve güneş gibi dış faktörlere maruz kalan reklam bilbordları büyük zarar görür ve kullanılmaz hale gelir. Bu yüzden doğa koşullarına dayanıklı olan blueback kâğıtları tercih sebebidir. Blueback kâğıtları üretim aşamasında oldukça yüksek seviyeli özel kimyasallardan oluşan selülozdan üretildiği için dayanıklılığı daha da artmaktadır. Her iki tarafı da kuşe ile kaplandığı için çok dayanıklı kılınmıştır.

Günümüzde su bazlı olanları tercih edilir. Islak bir şekilde bilbordlara ve reklam tabelalarına yerleştirilen blueback kâğıtlar kuruduktan sonra boyut olarak küçülür ve uygulandığı alana tam olarak yapışarak yapıştırma esnasında oluşan hava kabarcıkları yok olur. Bu kâğıtlar çok kaliteli ve sağlam olduğu için üzerine uygulanacak baskın malzemeleri de kaliteli olmalı ki ortaya düzgün bir iş çıkabilsin.